TRENING MEDYCZNY

JAK DZIAŁAMY?

Trening personalny to około jednogodzinna sesja dopasowana do Twoich możliwości i potrzeb. Po przeprowadzonym wywiadzie oraz sprawdzeniu zakresów ruchowych omawiamy plan działania, który będziemy realizować w zależności od możliwości czasowych. Jeśli na co dzień aktywność fizyczna jest Ci bliska, lecz potrzebujesz wsparcia w postaci: wzmocnienia, uelastycznienia mięśni czy poprawy wydolności, to chętnie sprawię, że Twoje ciało będzie wydajniejsze. Jeżeli ćwiczenie nigdy nie było Twoim ulubionym zajęciem albo chcesz wrócić po kontuzji do sprawności – to również chętnie Ci w tym kompleksowo pomogę.

ZAJĘCIA GRUPOWE

Zdrowy kręgosłup

Ćwiczenia zdrowy kręgosłup wzmacniają mięśnie posturalne oraz zapobiegają lub eliminują bóle kręgosłupa. Składają się z rozgrzewki, sesji głównej, sesji akcesoryjnej oraz rozciągania połączonego z relaksacją. Ćwiczenia wykonujemy spokojnie, w równym tempie, zachowując odpowiedni oddech. Niezbędną rolę gra rozciąganie i uelastycznienie mięśni – wspomaga ono zmniejszenie dolegliwości bólowych, zwiększa dotlenienie i ukrwienie mięśni, a efektem jest brak późniejszych kontuzji. Podczas zajęć oprócz samej poprawy pracy mięśni głębokich odpowiedzialnych za stabilizację kręgosłupa, wzmocnione zostają też mięśnie brzucha, pośladków, kolana, barki i biodra. Systematyczna aktywność pomaga w utrzymaniu prawidłowej postawy ciała, wzmocnienie szkieletu mięśniowego oraz redukcję przykurczy mięśniowych. Poprawia się nasza sylwetka, wyglądamy młodziej, poprawia się samopoczucie i pewność siebie.

Aktywne 9 miesięcy bez bólu

Aktywność fizyczna kobiet w ciąży jest bardzo ważna aby zachować sprawność w zmieniających się proporcjach ciała oraz zwiększającym się obciążeniem. Są to ćwiczenia dostosowane do możliwości ruchowych, które umożliwią zmniejszenie dolegliwości bólowych podczas ciąży. Ze względu na to, iż zmienia się wiele w anatomii ciała, np. jest większe wygięcie kręgosłupa oraz zmiana środka ciężkości ciała. W celu uniknięcia przypadłości bólowych skupiamy się na wzmocnieniu mięśni grzbietu i mięśni przednio-bocznych i tylnych. Ćwiczenia dla kobiet w ciąży wspomagają profilaktykę przykurczy mięśniowych oraz przyczyniają się do prawidłowego uwapnienia kości, zwiększenia elastyczności w stawach. Skupiamy się na oddechu, rozciąganiu, ćwiczeniach relaksacyjnych oraz bardzo ważnych mięśniach Kegla. Aktywność w trakcie ciąży ułatwia poród oraz powrót do formy po porodzie, pomaga też w wolniejszym przybieraniu na wadze.

Krótko o rodzajach treningu:

Trening medyczny

celem treningu medycznego jest podtrzymanie aktywności fizycznej oraz budowanie świadomości własnego ciała, poparte odpowiednią wiedzą. Właściwie prowadzony trening wpływa na powrót do pełnej sprawności sprzed kontuzji, ale także do poprawienia możliwości organizmu, co przekłada się na lepsze osiągnięcia w sporcie. Jego podstawą są właściwe proporcje między mobilnością, a koordynacją, która jest niezbędna nie tylko do przywrócenia pełnej sprawności, ale zmniejszenia ryzyko późniejszej kontuzji. Trening medyczny ma przede wszystkim zaangażować do pracy mięśnie głębokie, które odpowiadają właśnie za stabilizację. Wówczas możliwe jest wykonywanie i zapamiętanie odpowiednich wzorców ruchowych – zwiększa się świadomość własnego ciała i umiejętność wykorzystywania go w różnych sportach.

Więcej o różnicy między treningiem medycznym, a zwykłym treningiem na siłowni na naszym blogu

Trening motoryczny

to trening rozwojowy, polegający na poprawie podstawowych zdolności motorycznych. Dla sportowca lub osoby ćwiczącej amatorsko – trening motoryczny ma za zadanie poprawić takie cechy, jak:

  • szybkość, czyli wykonywanie określonego ruchu w jak najszybszym czasie
  • zwinność, czyli szybkie i skuteczne wykonywanie zadań ruchowych
  • gibkość – zdolność do wykonywania ruchów w stawie
  • skoczność – kombinację siły i szybkości
  • koordynację, czyli odpowiednią synchronizację wykonywanych ruchów
  • stabilność – ma na nią wpływ siła mięśni i odpowiednie przyswojenie wzorca ruchowego

Odpowiednio wypracowane parametry efektywnie przełożą się na uprawianą dyscyplinę. Trening motoryczny jest zatem uzupełnieniem dla danej dyscypliny wymagającej konkretnych zdolności motorycznych lub solidna podstawa dla entuzjastów sportu.

Trening funkcjonalny

trening mający przygotować nas do sprawniejszego wykonywania czynności, zarówno dnia codziennego, jak i aktywności ruchowej. Ruchy zaplanowane są tak, by imitować naturalne, codzienne ruchy ciała pod względem angażowanych partii mięśniowych, niekiedy z dodatkowym obciążeniem. Celem jest rozwój równowagi, stabilnej pozycji i siły. Cechą charakterystyczną treningu funkcjonalnego jest kontrola posturalna, ponieważ określa ona ułożenie ciała w przestrzeni, zapewniające odpowiednią stabilność i orientację.

cena treningu

Od 130zł/1 os./trening

trening medyczny indywidualny – personalny

Od 90zł/2 os./trening

trening medyczny dla 2 osób

Od 40zł/od osoby w grupie/trening

trening medyczny grupowy

Treningi dopasowane do Twoich możliwości i potrzeb.

Jesteśmy otwarci

Poniedziałek - piątek

7:00-21:00

Sobota

8:00-12:00

Wizyty oraz odbiór voucherów tylko po wcześniejszym umówieniu

Wybrane usługi także w Booksy:

Kontakt

Telefon

Rehabilitacja, trening, dietetyk:

609 767 939

Medycyna estetyczna, masaż, Kobido, vouchery podarunkowe:

507 568 066

Mail

klinikawierzowieccy@gmail.com

Adres

Toruńska 29

85-023 Bydgoszcz

(naprzeciwko kinoteatru ADRIA)

Mamy duży, wygodny, bezpłatny parking 

Bądź na bieżąco - polub i obserwuj