Mezoterapia mikroigłowa 

PIERWSZY I JEDYNY NA ŚWIECIE
pen z elektroporacją

Mezoterapia mikroigłowa 

PIERWSZY I JEDYNY NA ŚWIECIE
pen z elektroporacją

Pierwszy tego typu derma-pen na świecie

Dzięki mikroigłom w tym urządzeniu preparat jest idealnie podawany do skóry, bez jej uszkodzeń. Dodatkowo system elektroporacji zwiększa skuteczność zabiegu.

Technika mikronakłuwania z powodzeniem jest stosowana w kosmetologii od wielu lat, wpływając na odmłodzenie skóry poprzez wykorzystanie naturalnych procesów samoregeneracji pod wpływem mikro urazów. W początkowej fazie mikro urazy powodują utrzymujący się od 1-3 dni stan zapalny. Uwalniane z komórek krwi czynniki wzrostu powodują namnażanie się i wzrost aktywności komórek skóry. Pobudzone fibroblasty zaczynają produkować nowy kolagen, elastynę oraz substancje odpowiedzialne za nawilżenie skóry. Zaczyna się proces formowania nowych tkanek, który trwa nawet kilka miesięcy. Następnie dochodzi do tzw. remodelingu- przebudowy naprawczej, dzięki czemu zabieg ma długotrwałe rezultaty.

Elektroporacja stosowana w medycynie od lat 80-tych znalazła swoje zastosowanie w kosmetologii jako bezinwazyjny system do mezoterapii . Zjawisko EP umożliwia przenikanie substancji z przestrzeni międzykomórkowej do wnętrza komórek dzięki nietrwałym kanałom tworzącym się pod wpływem elektroimpulsów. Powstałe w błonie lipidowej elektrofory przyczyniają się do stworzenia dodatkowej drogi dla makrocząsteczek. Podczas zabiegu wykorzystywany jest biotechnologiczne zaawansowany koktajl zawierający czynniki aktywne, w tym czynniki wzrostu i białka biomimetyczne.

Urządzenie do mezoterapii mikroigłowej z elektroporacją wprowadza lecznicze substancje wykorzystując impulsy elektryczne podczas wkłucia igieł w głąb skóry. Równoczesne zastosowanie tych dwóch technik przynosi wyjątkowo spektakularne rezultaty podczas prostego zabiegu. Procedura wykonywane są za pomocą jednorazowych sterylnych kartridży zaopatrzonych w 9 najcieńszych igieł o grubości 33g. Długość igieł w zależności od potrzeb wacha się od 0,2 mm do 2 mm. Mechanizm pracuje w pionowym systemie wibracyjnym do 5000 obrotów na minutę, minimalizując zbędne podrażnienia i ból.

Jak wygląda zabieg?

Przed zabiegiem skóra jest podawana działaniu kremu znieczulającego. W pierwszej fazie zabiegu nakładany jest koktajl z aktywnymi substancjami i wykonywane mikronakłucia. W drugiej części zabiegu po raz kolejny nakładany jest aktywny koktajl i wykonywana jest druga seria nakłuć z zastosowaniem elektroporacji.

Na zakończenie zabiegu skórę pokrywamy preparatem peptydowym przyśpieszającym właściwe gojenie oraz stosujemy maskę łagodzącą. Skóra po zabiegu jest zaczerwieniona, po dwóch dniach może się delikatnie łuszczyc. Czas trwania zabieg 1 godz. Pierwsze efekty widoczne po dwóch tygodniach od pierwszego zabiegu.

Dla pełnego rezultatu w konieczne są powtórzenia w serii około 6 zabiegów w odstępach 3-4 tygodni. Pełny remodeling trwa do 3-4 m-ce po zakończeniu serii.

Rezultaty zabiegu

 • jędrna, napięta skóra
 • wyraźnie spłycone zmarszczki, bruzdy i zwiotczenia
 • rozświetlona cera ze zminimalizowanymi porami i przebarwieniami
 • spłycone blizny i ubytki potrądzikowe
 • zmniejszenie rozstępów
 • wzmocniona struktura włosów i ograniczenie ich wypadania

Rezultaty zabiegu

 • jędrna, napięta skóra
 • wyraźnie spłycone zmarszczki, bruzdy i zwiotczenia
 • rozświetlona cera ze zminimalizowanymi porami i przebarwieniami
 • spłycone blizny i ubytki potrądzikowe
 • zmniejszenie rozstępów
 • wzmocniona struktura włosów i ograniczenie ich wypadania

Stworzone dla Perfekcji

EPN to technologia najnowszej generacji łącząca równoczesne automatyczne nakłuwanie (Auto Microneedle Therapy System, Auto MTS) oraz elektroporację w celu skuteczniejszego dostarczenia preparatu do skóry właściwej.
EPN umożliwia (poprzez Auto MTS i elektroporację) skuteczną aplikację preparatu na różne głębokości w obrębie skóry właściwej.

Kontrolowane mikronakłuwanie tkanki w obrębie skóry właściwej połączone z działaniem elektroimpulsów tworzących czasowe i odwracalne powstawanie mikroporów celem najskuteczniejszego dostarczenia substancji.

Certyfikat CE Medyczny
Zarówno EPN jak również igły-elektrody posiadają Certyfikat CE Medyczny.

3-krotnie głębiej niż mikronakłuwanie
Ponad 3-krotnie większa penetracja preparatu dzięki zastosowaniu elektroporacji.
Mikronakłuwanie z elektroporacją w pewnym zakresie skutecznie konkuruje z laserem frakcyjnym. Obydwie metody dotyczą regeneracji skóry na zasadzie jej kontrolowanego uszkodzenia. Wiele wskazań do nich się pokrywa. Mikronakłuwanie z elektroporacją to zdecydowanie tańsza i prostsza alternatywa, oczywiście z pewnymi różnicami. Nie każdy gabinet jest w stanie zainwestować w laser i nie każdy Pacjent może sobie pozwolić na zabieg laserem, np. ze względu na czas rekonwalescencji.

Dzięki mikronakłuciom w EPN dochodzi do krwawienia, czego nie można uzyskać w przypadku lasera, gdyż wysoka temperatura powoduje koagulację i krew się nie uwalnia. W przypadku mikronakłuwania krew jest uwalniana i dochodzi do tak zwanej regeneracji płytkowej. Dzięki fibroblastom uwalniane są czynniki wzrostu i tak tworzy się nowy kolagen.

W Klinice Wierzowieccy do zabiegów mikronakłuwania używane są preparaty inżynierii tkankowej z czynnikami wzrostu i transferynami GEN-FACTOR

Ceny

Mezoterapia mikroigłowa

twarz

500 zł

twarz+szyja

800 zł

twarz+szyja+dekolt

1000  zł 590 zł

blizny, rozstępy

od 300 zł

Jesteśmy otwarci

Poniedziałek - piątek

7:00-21:00

Sobota

8:00-12:00

Tylko według wcześniej umówionej wizyty

Wybrane usługi także w Booksy:

Kontakt

Telefon

Rehabilitacja, trening, dietetyk:

609 767 939

Medycyna estetyczna, masaż, Kobido, vouchery podarunkowe:

507 568 066

Mail

klinikawierzowieccy@gmail.com

Adres

Toruńska 29

85-023 Bydgoszcz

(na przeciwko kinoteatru ADRIA)
Mamy duży, wygodny, bezpłatny parking 

Bądź na bieżąco - polub i obserwuj